Strona Nandiego

foto + graf + blog (od 1997 roku)

Wtorek, 28 czerwca 2022 roku. Imieniny: Florentyna, Leon, IreneuszZłoto koloidalne

srebro koloidalne Nano-złoto koloidalne stosuje się w kosmetologii do zabiegów upiększania. Złoto zmniejsza powstawanie zmarszczek, regeneruje już istniejące, a ponadto nawilża skórę i likwiduje przebarwienia skórne. Nano-złoto koloidalne działa na zasadzie pompy jonowej: przyspiesza migrację składników aktywnych, wymianę jonową (głównie mikroelementy), stymuluje proces oczyszczania organizmu drogą skórną.

Stymuluje syntezę kolagenu, przyczyniając się do rekonstrukcji tkanki skórnej. Działa kojąco i antybakteryjnie. Uzyskuje się dzięki niemu wrażenie rozświetlonej, pełnej blasku cery. Wykazuje silny wpływ przeciwtrądzikowy.

Nano-złoto koloidalne można zewnętrznie stosować w celu:przeciwdziałania i zmniejszenia już istniejących zmarszczek, do nawilżenia skóry i zmniejszenia różnego rodzaju podrażnień, w przypadku przebarwień skórnych, w celu oczyszczenia organizmu drogą skórną, do rekonstrukcji tkanki skórnej, w przypadku ropni, liszajów, w przypadku przewlekłych wyprysków.

UWAGA: Powyższe informacje mają charakter wyłącznie informacyjny i w żadnym wypadku nie zastępują porady lekarza. W razie choroby skontaktuj się z lekarzem i zastosuj do jego zaleceń.

 

Linki

 

METALE SZLACHETNE W BIOLOGII I MEDYCYNIE

Z ł o t o. Występuje w przyrodzie najczęściej w stanie wolnym i w niewielkich stężeniach. W wodzie morskiej jego zawartość szacuje sie na 3–4 mg złota/tonę wody, w roślinach ustalono jego obecność na < 1 ppb , natomiast produkty żywnościowe zawierają od 0,03 do 1 mg% złota . (...)

Zawartość złota w tkankach organizmów zwierzęcych określa się od 0,1 do 1 ppb, zaś w organizmie ludzkim znajduje się tego metalu ok. 10 mg, z czego połowa zgromadzona jest głównie w kościach. Złoto wydalane jest z organizmu wraz z moczem i kałem bardzo powoli, odpowiednio 0,1 i 1 mg/dzień.

W przypadku zastosowania leczenia rozpuszczalnymi solami złota wydalane jest ono głównie z moczem. Ze względu na długi biologiczny okres półtrwania złota, wykrywalne jest ono nawet po 10 miesiącach od ukończenia terapii. Złoto, podobnie jak srebro i inne metale np.: Zn, Cu, Cd, Hg ulega w organizmie związaniu przez metalotioneiny . Wykazano, że złoto podawane w postaci związków rozpuszczalnych, zarówno w organizmie ludzkim, jak i zwierzęcym gromadzi się głównie w wątrobie, nerkach, śledzionie i szpiku . Podobnie, jak w przypadku srebra znane są również właściwości biostymulujące złota, natomiast jego metaboliczna funkcja nie jest znana .

Złoto i jego preparaty odznaczają się znaczną toksycznością i coraz częściej określane są jako "alergeny kontrowersyjne". Najczęściej występującymi reakcjami toksycznymi na złoto są: dermatozy, zapalenie i owrzodzenie jelit, rogówki oka, uszkodzenie nerek, obwodowe zapalenie nerwów . Wykorzystywane w protetyce stopy złota z takimi metalami, jak: miedź, platyna, ind, selen mogą powodować reakcje uczuleniowe na skutek dyfuzji jonów metali do otaczających tkanek . Dzisiejsza medycyna przedstawia wiele przypadków, gdzie alergie wywołuje złota biżuteria, co prowadzi do licznych ognisk rumieniowych. Wyniki badan podają, ze złoto uczula łatwo, ale wywołuje wyprysk na skórze dopiero wówczas, gdy w dużym stopniu zostaje zjonizowane, a to zależy od dodatkowych czynników np.: od pocenia się

Liczne badania na zwierzętach, u których stosowano organiczne związki Au (I) wykazały, ze złoto może prowadzić do degradacji kanalików nerkowych i kory nerek. Ponadto stwierdzono, że sole złota mają toksyczny wpływ na mitochondria komórek wyściełających kanaliki proksymalne oraz mitochondria komórek warstwy kłębuszkowatej. Procesowi temu towarzyszy gromadzenie się złota w bezpostaciowych fagolizosomach oraz autofagocytoza . Związki złota takie jak chlorek i kwas chlorozłotowy używane w galwanizacji , oraz organiczne preparaty zawierające złoto koloidalne stosowane w leczeniu schorzeń reumatoidalnych (RZS) mogą powodować zatrucia . Z piśmiennictwa wynika, że leki przeciwreumatyczne zawierające sole złota odznaczają się wysoką skutecznością w leczeniu RZS, ale i dużą liczbą objawów niepożądanych. U pacjentów mogą wystąpić objawy uboczne terapii jak: białkomocz, zmiany hematologiczne i zmiany błony śluzowej jamy ustnej o typie liszaja płaskiego. Najlepsze rezultaty osiąga się w leczeniu wczesnych okresów RZS i jak podaje literatura stosując preparaty zawierające organiczne połączenia złota . Są to m.in.: tiojabłczan-złotawy (zawierający 46% złota), połączenie soli złota z L-tioglukozą (zawierający 50% złota). Wymienione niebezpieczne powikłania po stosowaniu preparatów ze złotem porównywalne z toksycznością podawanego metotreksatu budzą wątpliwość, co do słuszności stosowania tych leków .

Złoto i jego preparaty połączone z ziołami posiadają właściwości antybakteryjne i dlatego też znalazły zastosowanie w homeopatii i kosmetologii. W badaniach doświadczalnych wykazano, że złoto doskonale nawilża skórę, poprawia jej zdolności regeneracyjne oraz spowalnia procesy starzenia. Medycyna chińska wprowadziła na rynek czyste złoto w postaci kremów, dzięki którym opóźnione zostają procesy tworzenia zmarszczek. Czynne naturalne substancje zawarte w tych kosmetykach posiadają przeciwzapalne i bakteriobójcze właściwości, które pokrywają się z działaniem złota. (...)

źródło: Renata Żelazowska, Kazimierz Pasternak
Katedra i Zakład Chemii Medycznej Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie
BROMAT. CHEM.TOKSYKOL. –XL,2007, 2, str. 205-209

 

Komentarze

Dodaj komentarz:   [podstrona: art_zloto]

Nick / Imię:

Treść komentarza: (max 1000 znaków)Przepisz powyższe cyfry:

 

Użytkowniku, pamietaj, że w internecie nie jesteś anonimowy.
Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane w swoich komentarzach.
Jeśli zauważyłeś, że któraś z opinii łamie prawo lub dobre obyczaje
[powiadom mnie o tym]
Usuwam przypadki nadużyć, umieszczania reklam, linków do stron www, wulgaryzmów lub treści naruszających prawo.

 

ilość komentarzy: 0^ ^ Do góry - hop! ^ ^