Strona Nandiego

foto + graf + blog (od 1997 roku)

Niedziela, 17 października 2021 roku. Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, WiktoraReiki

Co znaczy to słowo? Zacytuję słowa mojego kolegi i mistrza:

" Reiki jest słowem określającym życiową energie, która niczym krew płynie w naszych ciałach, dzięki niej jesteśmy w stanie żyć i cieszyć się każdą sekundą. Korzystamy z niej wszyscy - niezależnie od wieku czy wyznania. Gdy czujesz radość, miłość bądĽ rozpiera cię szczęście lub zachwyt, jest to oznaką tego, że krąży ona po twoim organizmie bez przeszkód. Żyjąc, pobierasz ją bez ustanku, poprzez pożywienie, medytację, modlitwę lub podczas snu. Zachwianie tejże równowagi prowadzi do chorób, apatii, - braku sensu życia. Codzienne trudy, stresujące sytuacje, z którym się zmagasz, także korzystnie na Ciebie nie wpływają. Po latach stwierdzasz, że jesteś już kompletnie inną osobą - że roześmiane dziecko w Twoim sercu gdzieś się zawieruszyło. Tłumaczy się to często terminem "dorośnięcie" - nic bardziej mylnego..... Prawda jest taka, że zapomniałaś\eś... O tym że można być szczęśliwą\ym!!!

Kluczem do REIKI jest prostota. Zdolność przekazywania tej energii może posiąść każdy, kto wyrazi szczerą chęć uzyskania do Niej dostępu, przejdzie szkolenie ( seminarium ) prowadzone przez Instruktora ( mistrza ) REIKI i uzyska odpowiednie dostrojenie.. Polega ono między innymi na swoistym podłączeniu ( poprzez inicjacje ) do wibracji duchowego światła, radości i miłości, energii która jak - sądzę - jest prezentem otrzymanym od Najwyższego. Energia ta doprowadza organizm do pełnej równowagi, na wszystkich płaszczyznach jego egzystencji. Przynosi ulgę w cierpieniu, daje poczucie własnej wartości, uczy miłości, akceptacji siebie i innych. Działa ona na ludzi, zwierzęta i rośliny wzmacniając ich siły życiowe, dając organizmom możliwość samowyleczenia. Dla mnie Reiki jest cudownym darem , który sprawił, że życie znów nabrało barw a ziemia stała się na powrót magicznym miejscem."

Definicja REIKI na Wikipedii

 

 

 

Cytaty

symbol Reiki A dla tych co uważają, że Reiki to jakaś sekta, a uzdrawianie przez dotyk, nakładanie rąk etc. jest niezgodne z nauką Kościoła; cytaty z Pisma Świętego:

"Jednemu dany jest przez Duch dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak jak chce. " ( 1 Kor. 12, 4-11)

"Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie ! Nie zdobywajcie złota ani srebra ani miedzi do swych trzosów." ( Mt. 10 , 8-9 )

LinkiREIKI

"Jeśli niewłaściwy człowiek stosuje właściwą metodę, to właściwa metoda daje niewłaściwe rezultaty"
- stare chińskie przysłowie (za C.G. Jungiem)

 

prezent  

Komentarze

Dodaj komentarz:   [podstrona: reiki]

Nick / Imię:

Treść komentarza: (max 1000 znaków)Przepisz powyższe cyfry:

 

Użytkowniku, pamietaj, że w internecie nie jesteś anonimowy.
Ponosisz pełną odpowiedzialność za treści zamieszczane w swoich komentarzach.
Jeśli zauważyłeś, że któraś z opinii łamie prawo lub dobre obyczaje
[powiadom mnie o tym]
Usuwam przypadki nadużyć, umieszczania reklam, linków do stron www, wulgaryzmów lub treści naruszających prawo.

 

ilość komentarzy: 0^ ^ Do góry - hop! ^ ^